Egzotyczne

Elewacje egzotyczne odnoszą się do wykorzystania nietypowych, często egzotycznych materiałów do wykończenia fasad budynków. Te materiały mogą pochodzić z różnych regionów świata i charakteryzować się unikalnymi wzorami, teksturami i kolorami.
Elewacje egzotyczne mogą dodawać unikalny charakter i urok budynkom, zarówno mieszkalnym, jak i komercyjnym. Jednakże, przy wyborze egzotycznych materiałów do elewacji, należy wziąć pod uwagę ich trwałość, odporność na warunki atmosferyczne.

Elewacje egzotyczne wykonuje się ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków drzew, które rosną w wymagających warunkach. To sprawia, że są bardzo wytrzymałe i długowieczne. To szczególnie ważne w tak nieprzewidywalnym i zróżnicowanym klimacie, jaki występuje na terenie naszego kraju. Wiele osób ceni również drewno egzotyczne za unikalny wygląd. Gatunki pochodzące z dalekich krajów wyróżniają się niepowtarzalną kolorystyką i strukturą, które nadają budowlom wyjątkowego charakteru.

Drewno egzotyczne nie wymaga równie częstej pielęgnacji i konserwacji co drewno rodzime. W związku z tym wybór wykonanej z niego elewacji oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. Rekompensuje to nieco wyższą cenę desek i profili egzotycznych i sprawia, że na dłuższą metę ich zakup staje się po prostu bardziej opłacalny. Warto również pamiętać, że elewacje egzotyczne szczególnie dobrze prezentują się w połączeniu z nowoczesną architekturą i materiałami.